Arhitektuurist rahastuseni

Kui oled pikalt unistanud kodu või suvila ehitamisest aga ei tea millest alustada, siis tule saa vastused on küsimustele Puitmajapäeval! 

Räägime arhitektuurist, mõistlikest planeerimislahendustest, puidust ehitamisest, tehasemajadest ning ka rahastusprotsessidest. 

Rohkem infot Puitmajapäeva programmis!

18. juuni kl 11.00-17.00

Puumarket, Laki 3a

Puumarketi puidusalongi avamine

2019. aastal valmis Mustamäel, Laki 3A Puumarketi ristkihtpuidust esindussalong. Tänavu avatakse selles samas hoones aga ka eksklusiivne puidusalong, kus on võimalik lähemalt tutvuda Thermory, Puidukoda, Saunum jt Puumarketi tarnijate tootevalikutega.

Puidusalongi seminariprogramm Puitmajapäeval:

13.00 – Puidusalongi avamine –  Arhitekti kogemus puidust planeerimisel (Tempt architects)

13.30 – Thermory tooteesitlus

14.30 – Puidukoda tooteesitlus

15.30 – Saunum tooteesitlus

Puumarket, Laki 3a

Maaarhitektuurikeskuse seminariprogramm Puitmajapäeval

Puitmajapäeval räägime ka renoveerimisest ja rahvuslikust ehistamisest.

15.00 – Vana ja uus. Kuidas sobitada vana maja 21. sajandi soovide ja vajadustega?  (Leele Välja, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku ehituse lektor)

16.00 – Tarbeline või poosetav laudrüü. Ajaloolised voodrilauaprofiilid ja -laiused, piirkondlikud eripärad (Märt Maripuu, Apex Arhitektuuribüroo OÜ)

16.30 – Mis imeloom on rahvusliku ehituse eriala? Kas minevikku elustav või tulevikku vaatav? Või hoopis uus väljakutse? (Leele Välja, TÜ VKA rahvusliku ehituse eriala juht)

18. juuni

Puumarket – Laki 3a, Tallinn

TIMBER HIGHRISE WORKSHOP

The goal of the Timber Highrise Workshop is to introduce participants into the design process for tall buildings that uses mass timber as the main structural material and minimizes the embodied carbon footprint of the building. 

Preliminary workshop schedule:

14:00 Meeting and participants’ introduction

14:15 Info session about main timber structure types

14:40 Groups formation based and start of concept/design development

15:00 Sketch presentations (5 min pitches) and discussion

15:20 Wooden materials distribution and modelling

17:00 Highrise prototype exhibition and discussion

Töötuba on inglisekeelne!

Toimumise aeg 18.06, algusega 14.00

Asukoht: Puumarket, Mustamäe, Laki 3A, Tallinn

www.tempt.archi

"Modernsed puitehitised" workshop

Innovatsioon ja Know-how Baierimaalt

Alles viimasel ajal on Eestis ja Lätis lubatud ehitada puidust kõrghooneid. See nõuab uut lähenimist nii planeerijatelt, arhitektidelt, ehitusettevõtetelt, otsustajatelt kui ka klientidelt.

Töötubade, arutelude ja B2B kohtumiste eesmärgiks on Baierimaa aastatepikkuse oskusteabe ja innovaatiliste lahenduste tutvustamine sellistel teemadel nagu innovaatilised puitehitised, puidutööstuse digitaliseerimine, ehitus ja tulekaitse mitmekorruselistes puithoonetes, puitehitiste regulatsioonid ja nõuded Saksamaal, puitehitiste ja kinnisvaraturu trendide tutvustamine Balti riikides  ning uute ärikontaktide sõlmimine.

Workshopile ja B2B kohtumistele on oodatud Eesti, Läti ja Leedu ehitusvaldkonna esindajaid, ehitusmaterjalide tootjad ja müüjad, planeerijaid, arhitektid ja kinnisvaraeksperdid.

Workshop ekspertidega Baierimaalt toimub 14. ja 15.juunil kell 10.00-13.00.

Veebiseminar