NimiTeemaAsukohtAvatudLisainfoLink
TehasemajaAvatud külastuseksHarjumaa, TallinnE-L 10.00-16.00
Kaart

Kompetentsikeskus kui moodne museaal täiendab Eesti vabaõhumuuseumi kaalukat maa-arhitektuuri kollektsiooni, asudes piletivabal alal kliendiparkla kõrval.

Kaasaegset töökeskkonda ühendavas majas on ühe katuse all Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri keskusEesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster ja konsortsiumettevõte Tehasemaja.

Puitmajasektorit tutvustav showroom-näitusala ning koolitusteks ja seminarideks loodud õuesõppepaviljon koos väliruumiga on avatud kõikidele muuseumi külastajatele ja partneritele, nii kaasmaalastele kui väliskülalistele.


Näidishoone on kõikidele huvilistele avatud E-P 10.00-16.00

Vabaõhumuuseumi tee 12/1, Tallinn, Eesti

REGISTREERU
Kesk-Vaela ridaelamudAvatud külastuseksHarjumaa3.-4. juuni
Kaart

Moodsad ja avarad kõrge laega energiasäästlikud ridaelamud.

Majad ehitatakse elementmaja tehnoloogia põhiselt, mis tähendab seda, et seina ja katuse detailid toodetakse tehases eelnevalt valmis, transporditakse objektile ning püsitatakse varem valmis ehitatud plaatvundamendile. Olulist rõhku on pandud tuule- ja aurutõkestamisele, kasutades mitmekihilist lahendust ja kvaliteetseid materjale.


Külastusaeg: 3.- 4. juuni 
Asukoht: Kiili vald

Eelregistreerumisega!

www.vaelakodud.ee | www.nordhomes.ee

REGISTREERU
MinimajadAvatud külastuseksTartumaa30.mai - 3. juuni 
Kaart

Minimajad on väikemajad, mis ei vaja ehitusluba. Minimajade valikust leiate nii külalistemaja, sauna, õuekontori kui väliköögi mudelid.

Minimajade tehases toodetud seinaelemendid on valmistatud kuivast ja tugevussorteeritud ning 100% sertifitseeritud materjalidest. Seina, põranda ja katuseelemendid valmistatakse tehases, millega minimeeritakse ehitusplatsil tehtavate tööde aega ja vajadust.

Minimajad on Prefab kaubamärgi Prefab Mini tootesari. Prefab Ehitus on 2010. aastal asutatud puitmajade terviklahendusi pakkuv ettevõte – meie maju võib leida nii Norrast, Rootsist, Islandilt, Hollandist kui loomulikult meie koduturult Eestist. Prefabis usume, et tehases tootmine on tulevik – erilahendused ning kõrge kvaliteediga ehitustooted, kuluefektiivsed lahendused ning kiire ehitusprotsess, energiasäästlikud ja loodussõbralikud majad.


Külastusaeg: 30.mai - 3. juuni 
Asukoht: Tartu

Eelregistreerumisega!

info@minimajad.ee

www.minimajad.ee | www.prefab.ee

REGISTREERU
Ristkihtpuidust (CLT) kortermaja arendus Põlvas​Avatud külastuseksPõlvamaa3.juuni kell 11-13.00
Kaart

Arcwood koostöös R.K.P Invest OÜ-ga on Lõuna-Eestis asuvasse väikelinna Põlvasse, arendanud keskkonnasõbraliku elukeskkonna – Aasa Kodud, kus esimene kortermaja on äsja valminud.

Tegemist on Eesti esimese ristkihtpuidust (CLT) 4. korruselise kortermajaga, kus tänu puidu kasutamisele on loodud hubase sisekliimaga 2-4 toalised korterid. Kortermaja kandekonstruktsioonides on maksimaalselt kasutatud CLT`d (välisseinad, vaheseinad, vahelaed, trepimarsid ja mademed).

Sektori lahtiste uste nädala raames on kõigil külastajatel võimalus oma silmaga tulla vaatama vastvalminud CLT kortermaja Eestis.


Külastusaeg: 3.juuni kell 11-13.00
Asukoht: Põlva

Eelregistreerumisega!

www.aasakodud.ee | www.arcwood.ee

REGISTREERU
Akzo Nobel Baltics AS tehase külastus RaplasAvatud külastuseksRaplamaa2. juuni
Kaart

Puitmajanädalal avab oma ukse ka Akzo Nobel Baltics AS tehas Raplas.

Rapla tootmisüksuses toodetakse puidukaitsevahendeid Baltikumi, Skandinaavia ning Kesk- ja Ida-Euroopa turgudele. Lisaks Pinotex ja Sadolin kaubamärkidele arendatakse ja valmistatakse Raplas paljusid tooteid muudele kontserni brändidele, kokku üle 300 erineva toote. Rapla toodangust läheb umbes kaks kolmandikku ekspordiks Baltikumist väljapoole.

Ekskursioonid toimuvad kell 10.00, 12.00 ja 14.00
Ekskursioon kestab 1h 30 min
Ühe grupi suurus 8-10 inimest


Kuupäev: 2. juuni 2022
Aadress: Kastani 7, Rapla

Eelregistreerimisega!

REGISTREERU
Puidu probleemid ja lahendused hoonetes - biokahjustused ja taastamineAvatud külastuseks, SeminarRuhnu2. juuni 18.30
Kaart

Puitmajanädala raames korraldab TEMPT arhitektuuribüroo infopäeva puidu seen- ja putukakahjustuste teemal, hoonetes.

Tänapäevaste puithoonete projekteerimine ja ehitus eeldavad ka sajanditepikkuse kogemuse kasutamist nutikalt. Projekteerime aina suuremaid ja kõrgemaid hooneid puitkonstruktsioonidest aga hoiame pidevalt pilgu ka minevikus õpitul. Sel põhjusel korraldabki TEMPT õppepäeva puidu probleemide ja lahenduste teemal. Biokahjustused ja taastamine.

16:00-18:00 praam Kuressaare-Ruhnu (Roomassaare-Ringsu piletid leitavad tuuleliinid.ee) soovi korral saarele pääsemiseks.

18:30-19:00 Ruhnu puukiriku ekskursioon ja kahjustuste seire. Teadaolevalt vanim Eesti säilinud puithoone Ruhnu Püha Magdaleena kirik on ehitatud 1643-44 aastatel ristpalkidest kalsabatapp puhasnurgaga ning katus on laudisest. Mis nipid on kasutusel olnud kiriku säilitamiseks ja kui palju nähtavaid biokahjustusi on tänaseks kirikul.

19:00-21:00 Dokumentaalfilmid puidu seen- ja putukakahjustustest, võimalikud lahendused ära hoidmiseks ja taastamiseks.

Arutelud ja kogemuslood.

Kogu infopäev toimub eesti- ja inglise keeles. P.S. Sündmus on tasuta,


Külastusaeg: 2. juuni, kl 18.30
Asukoht: RUHNU

Eelregistreerumisega:
mihkel@tempt.archi | +3725106910

www.tempt.archi

REGISTREERU
Happy Home ehitusjärgus maja JaapanAvatud külastuseksHarjumaa 2. juuni kell 12-18.00
Kaart

Ootame teid vaatama ehitusjärgus Jaapani maja Püünsis.

Maja Jaapan on eriline modernse jaapani sugemetega arhitektuuri poolest. Hoone keskel asub sisehoov, kus on valgustatud jaapani aed. Aeda ümbritsevad maast laeni 3,75 meetri kõrgused klaasseinad, mis võimaldavad nautida aia ilu kogu majas ja nii on aed osa ruumist. Kogu maja on ehitatud ristkihtpuidust.

Koha peal räägime ja näitame kuidas Happy Home maju ehitame, milliseid materjale kasutame ja kuidas käib majade ostu protsess.


Külastusaeg: 2. juuni kell 12-18
Asukoht: Viimsi

Eelregistreerumisega:
liisa@happyhome.ee | 5304 0040

www.happyhome.ee

REGISTREERU
SuitsusaunAvatud külastuseksHarjumaa3. juuni kl 18.30
Kaart

Soovid autentset suitsusauna?

Palkmajaehitaja Hobbiton jagab meelsasti Puitmajanädala raames näpunäiteid traditsioonilise suitsusauna ehitamisest. 

NB! Piiratud arv osalejatele.


Külastusaeg: 3. juuni kl 18.30 
Asukoht: Kõrvemaa

Eelregistreerumisega:
andrus@hobbiton.ee | 505 0516

www.hobbiton.ee

REGISTREERU
Happy Home maja TaaniAvatud külastuseksHarjumaa1. juuni kell 12–17.00
Kaart

Ootame teid vaatama Taani maja Viimsis, mis asub kõrghaljastusega männimetsas ja on eriline oma kõrgete lagede ja aegumatu funktsionalistliku arhitektuuri poolest. Kogu maja on ehitatud ristkihtpuidust. 

Maja ümbritsevad konsoolid ja terrass on võrdsete mõõtmetega, mis loob mulje justkui oleks maja kahe plaadi vahele ehitatud. Ümber maja on neli haljastatud ja valgustatud sisehoovi, mis toovad tuppa looduse ja annavad privaatsust. Ühekordne maja on läbivalt 3,8m kõrguste lagedega, mis muudab maja väga avaraks ja valgusküllaseks.

Koha peal räägime ja näitame kuidas Happy Home maju ehitame, milliseid materjale kasutame ja kuidas käib majade ostu protsess.


Külastusaeg: 1. juuni kell 12–17.00
Asukoht: Viimsi

Eelregistreerumisega:
liisa@happyhome.ee | 5304 0040

www.happyhome.ee

REGISTREERU
EstHus tehasekülastusAvatud külastuseksTartumaa1. juuni
Kaart

EstHusi tehases toodetakse ristkiht-nalepuidust massiivseid seinaelemente. Lisaks ristkiht-naelpuidu tootmisele on võimalus näha ka kuidas toodetakse puitkarkass seinaelemente.

Umbes 50% EstHusi toodangust läheb ekspordiks. Kogu tootmise protsess lähtub ressursse väärtustava ehituse põhimõttest, mis kokkuvõttes tagab paindlikkuse, kvaliteedi, konkurentsivõimelise hinna ja õigeaegse tarne.


Külastusaeg: 1. juuni 
Asukoht: Metsa 11, Vedu küla, Tartumaa

Eelregistreerumisega:
marek@esthus.eu | 5591 6511

www.esthus.eu

REGISTREERU
Eramu LahemaalAvatud külastuseksHarjumaa4. juuni
Kaart

Kutsume teid tutvuma ehitusjärgus ristkiht-naelpuit majaga Lahemaa kauni looduse keskel.

Inimesed viibivad tänapäeval keskmiselt 80-90% oma päevast suletud ruumides. Seega pole kahtlustki, et sisekliima ja siseõhk peaksid olema kõrgeima kvaliteediga.

Meie poolt pakutud lahenduses on igal materjalil oma tähtis roll, et täislahendus kokku töötaks parimal võimalikul moel.


Külastusaeg: 4. juuni 
Asukoht: Lahemaa

Eelregistreerumisega:
marek@esthus.eu | 5591 6511

www.esthus.eu

REGISTREERU
Akso-Haus disainsuvila RAHUAvatud külastuseksHarjumaa30.mai kell 13-17.00
Kaart

Ootame teid külla Akso-Haus majatehase platsile, kus ühel päeval saab taaskord külastada meistriteost “Rahu”. Hubane väikemaja "Rahu" on disainitud Kadarik ja Tüür arhitektide poolt ning tituleeritud kui "Parim Väikeehitis 2019"

Me julgeme väita, et disainsuvilasse “Rahu” sisenedes tunned end nagu kodus!

Koha peal on võimalik konsulteerida müügiesindajatega sellest, kuidas on võimalik, et maju transporditakse krundile betoonvundamendil, kuidas toimub ostuprotsess pankade abil ja omafinantseeringuga jne.


Külastusaeg: 30.mai kell 13-17.00
Asukoht: Haapsalu mnt 6, Vasalemma

Eelregistreerumisega siit LINGILT


Lisainfo: majad@aksohaus.ee | +372 5855 4660

www.aksohaus.ee

REGISTREERU