XII Käsitöö Palkmajaehitajate Kutsevõistlus
12th Vocational Competition for Handcrafted Log House Builders
04. juuni 2022 

Kell 11.00-15.00

Vabaõhumuuseum, Tallinn

REGISTREERIMINE ON AVATUD!

Eesti Puitmajaliidu ja -klastri korraldatava võistluse eesmärk on tutvustada ja väärtustada palkmajaehitaja ametit, propageerida palkmajaehitust ja selle traditsiooni. Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus on ainuke omataoline üritus nii Eestis kui rahvusvahelisel tasandil. Professionaalsed palkmajaehitajad saavad võrrelda oma oskusi teiste kolleegidega põnevas ja pealtvaatajatele kaasahaaravas vormis. 

Võistlejad peavad kiirust ja parimat tehnikat näitama palkmaja olulisemate konstruktsiooni osade – nurgatapi ja vara – valmistamisel. Võistluse võidab ülesande lühima ajaga ning korrektseimalt teostanud võistleja. 

Võistlus toimub kolmes kategoorias  professionaalid, õppijad ja kirvemehed.

Vocational Competition for Handcrafted Log House Builders has been held already for 10 years. Organized by Estonian Woodhouse Association and Cluster, the competition is one of a kind in Estonia and on international level. It is a good test for professional loghouse builders to compare skills with their colleagues.

The contestants have to show speed and skill in making one of the most important parts of the structure – corner joint and a groove of a log. Competitors can choose between three different corner types: Estonian dovetail corner with wind lock, Estonian square notch with wind lock or Scandinavian notch. Final result is a combination of time and work quality. 

The competition is held in three categories  professionals, students & axemen

2021. aasta parim käsitöö palkmajade ehitaja on Maiker Reimann! 

Tavapäraselt Norra tapi tegemises võistelnud, kokku 9 korral osalenud ning kuuel korral meistriks tõusnud Veiko Palm, kes võistles enda jaoks esmakordselt järsknurgaga, kaotas 14-sekundiga oma meistritiitli Maiker Reimannile

„Olen võidu üle ääremiselt õnnelik ning selle võiks nimetada püsivuse tiitliks,“ sõnas võistluse võitja Maiker Reimann. „Olen kuuel korral osalenud ja iga kord on olnud mingi jama – küll II maailmasõja-aegne püssikuul tapis, enda eksimused, võistlusnärv jne, kuid täna oli minu päev. Kõik oli paigas!“

Loe rohkem SIIT!

Kutsevõistlus